Oldtimer Szekció

A Magyar Autóklub 115 éve szolgálja a magyar automobilizmust és mindig kiemelten kezelte a műszaki értékek megőrzését. A korábbi Veterán Szakbizottságunk tevékenységének kiterjesztésével formálta meg a Klub országos elnöksége a Magyar Autóklub Oldtimer Szekcióját. A Szekció 8 fős társadalmi elnökségét Dr. Berniczei-Roÿkó Ádám vezeti. Az Oldtimer Szekció feladatai a muzeális járművekhez és azok tulajdonosaihoz kapcsolódó tevékenységek integrált és koordinált összefogása. Elsődleges feladata az oldtimeres társadalom érdekeinek képviselete és érdekeinek érvényesítése úgy a jogszabály alkotók, mint a jogalkalmazó hivatalok és hatóságok felé. Autóklubunkat múltja is kötelezi, hogy a veterán találkozók szervezése és azokon történő aktív részvétel is hangsúlyos része legyen a Szekció munkájának. Jogszabályi alapon az Autóklub látja el a muzeális járművek minősítése során a technikai, technológiai és adminisztratív feltételek biztosítását. Évente mintegy 800-900 járművet vizsgálnak meg Klubunk 11 állomásán, ezért az Oldtimer Szekció egyik kiemelt tevékenysége a muzeális minősítés működésének támogatása és fejlesztése. Egyesületi formánk alapja a tagság. A mintegy 100 000 tag, a klasszikus tagsági formák mellett a Szekció felépítette az Oldtimer tagságot, melyet a veterán jármű tulajdonosok mellett a tulajdonosokat tömörítő civil szervezetek (egyesületek) is igénybe vehetnek. Az oldtimeresek igényein alapuló szolgáltatások a képviseleten felül kedvezményekkel szolgálják a veterán rajongókat. Az Oldtimer Szekció hazai tevékenysége mellett határainkon túl is képviselni kívánja tagjait, melynek révén feladatai közé emelte a meghatározó nemzetközi szervezetekkel – FIA, FIVA - történő együttműködést, kapcsolattartást.

A Magyar Autóklub Oldtimer Szekció örömmel fogadja a fentieket magáénak érző magánszemélyek és civil szervezetek megkeresését.